Afirmacje szczęścia

AFIRMACJE – jak skutecznie ich używać

Czym są afirmacje?
Tak naprawdę afirmacją jest każda myśl, którą myślimy i na której się skupiamy, jednak przyjęło się, że są to zazwyczaj krótkie i zwięzłe stwierdzenia, które mają na celu przeprogramowanie podświadmości i przekierowanie jej na właściwe tory. Są bardzo pomocnym narzędziem przy świadomym kreowaniu rzeczywistości.

Jak działają?
Dobrze sformułowana afirmacja powinna wywoływać silne pozytywne uczucia: nadzieję, szczęście, spokój, miłość, pozytywne oczekiwania. Dzięki tym emocjom osoba afirmująca ma pewność, że stwierdzenie, jakiego użyła przyniesie jej korzyści. W afirmacjach jednak czai się mała, ale poważna pułapka – dużo osób wybiera takie sentencje, w które sama nie wierzy i w głębi serca nie spodziewa się, że przyniosą one zmiany. Jeśli ktoś ma na koncie debet, a na myśl o pieniądzach ogarnia go raczej strach niż radość, użycie afirmacji ‚w tym roku zostanę milionerem’ nie będzie dobrym wyborem. Nie dlatego, że są na to małe szanse – uważam, że nie ma czegoś takiego jak szanse, losowość czy przypadek – ale dlatego, że dana osoba w to nie wierzy. Można to monitorować właśnie za pomocą emocji i wiadomości własnego samopoczucia.

Jak poprawnie stosować afirmacje?
Afirmacja, która przynosi jakiekolwiek poczucie niepokoju czy po prostu odczuwana jest w stylu ‚no okej, niby spoko, ale jednak coś mi tu nie gra’ przyniesie więcej szkody niż pożytku, często efekt wręcz odwrotny do zamierzonego. W takich momentach należy nieco zmodyfikować stwierdzenie na takie, które będzie w 100% pozytywnie, komfortowo odczuwane.
Nie należy też przesadzać z częstotliwością i intensywnością stosowania/powtarzania afirmacji. To ma być przede wszystkim przyjemne. Podejście na zasadzie ‚no dobra, to teraz się skupię, odwalę to i poafirmuję’ nie przyniesie wielkich korzyści. Ustal sobie, że 2-3 razy dziennie znajdziesz dosłownie kilka minut na to, by usiąść w spokojnym miejscu, wyciszyć się i pobawić się afirmacjami.
Jeśli ‚w tym roku zostanę milionerem’ jest dla Ciebie zbyt trudne, bo nieznajomość okoliczności tego zdarzenia budzi w Tobie stres lub lęk, przejdź do czegoś bardziej ogólnego, np ‚w tym roku moja sytuacja finansowa poprawi się’, ‚wiem, że pieniądze mogą napływać do mnie z wielu różnych źródeł’ lub ‚wiele osób osiągnęło wolność finansową i ja również mogę dołączyć do tego grona’, i tak dalej.
Pamiętaj! Bardzo ważne jest obserwowanie swoich emocji – nikt za Ciebie tego nie zrobi. Zaufaj swojej intuicji, ona najlepiej Ci podpowie.

afirmacje szczęścia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *