Afirmacje szczęścia

AFIRMACJE – jak skutecznie ich używać

Czym są afirmacje?
Tak naprawdę afirmacją jest każda myśl, którą myślimy i na której się skupiamy, jednak przyjęło się, że są to zazwyczaj krótkie i zwięzłe stwierdzenia, które mają na celu przeprogramowanie podświadmości i przekierowanie jej na właściwe tory. Są bardzo pomocnym narzędziem przy świadomym kreowaniu rzeczywistości.

Jak działają?
Dobrze sformułowana afirmacja powinna wywoływać silne pozytywne uczucia: nadzieję, szczęście, spokój, miłość, pozytywne oczekiwania. Dzięki tym emocjom osoba afirmująca ma pewność, że stwierdzenie, jakiego użyła przyniesie jej korzyści. W afirmacjach jednak czai się mała, ale poważna pułapka – dużo osób wybiera takie sentencje, w które sama nie wierzy i w głębi serca nie spodziewa się, że przyniosą one zmiany. Jeśli ktoś ma na koncie debet, a na myśl o pieniądzach ogarnia go raczej strach niż radość, użycie afirmacji ‚w tym roku zostanę milionerem’ nie będzie dobrym wyborem. Nie dlatego, że są na to małe szanse – uważam, że nie ma czegoś takiego jak szanse, losowość czy przypadek – ale dlatego, że dana osoba w to nie wierzy. Można to monitorować właśnie za pomocą emocji i wiadomości własnego samopoczucia.

Jak poprawnie stosować afirmacje?
Afirmacja, która przynosi jakiekolwiek poczucie niepokoju czy po prostu odczuwana jest w stylu ‚no okej, niby spoko, ale jednak coś mi tu nie gra’ przyniesie więcej szkody niż pożytku, często efekt wręcz odwrotny do zamierzonego. W takich momentach należy nieco zmodyfikować stwierdzenie na takie, które będzie w 100% pozytywnie, komfortowo odczuwane.
Nie należy też przesadzać z częstotliwością i intensywnością stosowania/powtarzania afirmacji. To ma być przede wszystkim przyjemne. Podejście na zasadzie ‚no dobra, to teraz się skupię, odwalę to i poafirmuję’ nie przyniesie wielkich korzyści. Ustal sobie, że 2-3 razy dziennie znajdziesz dosłownie kilka minut na to, by usiąść w spokojnym miejscu, wyciszyć się i pobawić się afirmacjami.
Jeśli ‚w tym roku zostanę milionerem’ jest dla Ciebie zbyt trudne, bo nieznajomość okoliczności tego zdarzenia budzi w Tobie stres lub lęk, przejdź do czegoś bardziej ogólnego, np ‚w tym roku moja sytuacja finansowa poprawi się’, ‚wiem, że pieniądze mogą napływać do mnie z wielu różnych źródeł’ lub ‚wiele osób osiągnęło wolność finansową i ja również mogę dołączyć do tego grona’, i tak dalej.
Pamiętaj! Bardzo ważne jest obserwowanie swoich emocji – nikt za Ciebie tego nie zrobi. Zaufaj swojej intuicji, ona najlepiej Ci podpowie.

afirmacje szczęścia

Dodaj komentarz